zaměřujeme se na reality ve Středních Čechách
aktuálně nabízíme 294 nemovitostí
ke dni 04.12.2023
Odměna za Váš tip Chci prodat
Infolinka (nonstop): 602 396 466

Nejčastější dotazy

Na co bych neměl zapomenout po prodeji/ zakoupení nemovitosti?

Nesmíte zapomenout především na

1.Přehlášení elektřiny.

K tomu jsou potřeba následující dokumenty :

-       Podepsaná plná moc od dosavadního majitele , pokud nebude vyřizovat s Vámi

-       Občanský průkaz

-       Kupní smlouva, popř. smlouva o převodu práv

-       Stav elektroměru a jeho číslo

-       Pokud je vlastníkem nemovitosti právnická osoba nutný výpis z obchodního rejstříku, nesmí být starší než 3 měsíce

 

2. Přehlášení odběru plynu

3. Přehlášení odběru vody

4. Zrušit/přehlásit telefon, UPC, internet

5. Odhlásit odvoz odpadu na původní adrese

6. Přihlásit odvoz odpadu na nové adrese

7. na pobočce původní pošty nahlásit novou adresu ( je možné si nechat přeposílat poštu z bývalého bydliště na novou adresu – poplatek cca 100 Kč / měsíc )

Prodal jsem družstevní byt, musím zaplatit daň z převodu nemovitostí?

V případě prodeje družstevního bytu mluvíme o tzv. převodu členských práv a povinností. Tzn. daň z převodu nemovitostí neplatíme.

Chtěla bych koupit pozemek na výstavbu RD . Jak poznám, že se jedná o pozemek k výstavbě?

Solidní RK by Vám měla dodat veškeré dokumenty týkající se pozemku, který požadujete. Pokud budete mít další dotazy pomůže Vám stavební úřad ve zmíněné lokalitě, kde je vždy zpracovaný územní plán. Měli byste si dát také pozor na to , zda je vytvořen projekt na výstavbu. V některých případech je dán ráz výstavby., tzn, typ domu ( patrový, bungalov ) , směr střechy.  Tyto otázky Vám zodpoví také stavební úřad.

Jaké dokumenty potřebuji když chci prodat nemovitost?

Potřebujete občanský průkaz, nabývací listina ( smlouva – dědická, kupní, darovací – kopie jsou uloženy také na katastru nemovitostí ) . Dále smlouvy určující závazky vůči nemovitosti ( věcná břemena, zástavní smlouvy, předkupní práva ) Výpis z katastru nemovitostí – list vlastnictví ( zajistí si RK dálkovým přístupem do katastru nemovitostí ) . Pokud vlastní nemovitost více majitelů je nutné zajistit plnou moc s oprávněním na prodej nemovitosti od ostatních vlastníků.

Koupě RD  nebo bytu na hypotéku zatížené zástavou. Lze prodat,  když na něm vázne zástavní právo ve prospěch banky?

Ano, v tomto případě je však nutné požádat banku (v jejíž prospěch je nemovitost zastavena) a vyžádat si aktuální výši závazku z nesplaceného úvěru k datu předpokládaného prodeje. Stanovisko musí obsahovat i potvrzení banky, že po uhrazení závazku z úvěru dojde k výmazu zástavního práva. RK zkontroluje poté na listu vlastnictví.

Lze financovat družstevní byt hypotékou?

Koupit družstevní byt na hypotéku není až takový problém.Musíte si  dát pozor především na to, zda je možné byt převést do osobního vlastnictví.Financování družstevního bytu je možné u více finančních institucí, ale musíte dodržet podmínky banky. Při „pořízení družstevního bytu“ nekupujete nemovitost, ale pouze podíl v bytovém družstvu. Bytové družstvo musí umožnit kupujícímu převod bytu do osobního vlastnictví následně po převodu členských práv a povinností .Při koupi DB je nutné komunikovat s družstvem a vyžádání písemného souhlasu o převodu do OV , splacení anuity, podpis smlouvy o převodu členských práv a povinností, poplatky za převod atd. Je třeba si zjistit, zda převod bytu vůbec umožňují stanovy družstva.

Potřeboval bych zjistit cenu nemovitosti. Poradíte mi?

Určení tržní ceny nemovitosti není jednoduché.. Pokud je prodejní cena stanovená nízko, připraví se prodávající o část svých peněz, pokud je nastavena příliš vysoko, prodej se neúměrně prodlužuje a je nutné slevovat z ceny, což může mít rovněž negativní dopady. Fundovaně může stanovit tržní cenu odborný odhadce ( podle tabulek a koeficientů ) nebo realitní makléř. Reálnou tržní cenu stanoví zkušený realitní makléř podle situace na trhu, oblasti. Tržní cenu nemovitosti ovlivňuje především lokalita, dopravní dostupnost, atraktivita obce, infrastruktura atd.

SPOKOJENÝ KAŽDÝ BYL S REALITKOU NAVRÁTIL
Copyright © 2010 Navrátil reality, All Rights Reserved
Webdesign a seo
webdesign e-Fénix s.r.o.